SPL Tube Vitalizer
High-end Tube Vitalizer, patentované vylepšené obvody, spínané coil filtry, highband a lowband kompresory
Úplne iný typ EQ, pomocou ktorého sú možné takmer virtuózne zásahy do zvukového obrazu. Pri mixovaní, masteringu a obnove ide Tube Vitalizer nad rámec tradičného vyrovnávania.
Vitalizer je založený na poznatkoch psychoakustiky a audiometrie.
Jeho filtračná sieť je jedným z mála patentovaných filtrov.
Zvyšuje počuteľnosť bohatstva detailov zvukových signálov. Zásahy do zvukového obrazu majú skôr hudobný charakter. Hudobné produkcie znejú prirodzenejšie, živšie, diferencovanejšie, ľahšie pochopiteľné, hlbšie vrstvené a rozšírenejšie.
Toto je päť ovládacích prvkov základného obvodu Vitalizer.
Drive riadi úroveň vstupujúcu do filtračnej siete. Basy zdôrazňujú jemný alebo tvrdý tón. Vďaka cievkovému filtru (LC) sú basy hlbšie a kompresor zachytáva špičkové úrovne.
Mid-Hi Tune nastavuje prevádzkovú frekvenciu, nad ktorou sú frekvencie zosilnené a pod ktorou sú frekvencie znížené.
Procesná úroveň upravuje intenzitu stredných a vysokých frekvencií a basov.
Okrem základného obvodu Vitalizer má Tube Vitalizer aj vysokofrekvenčný a harmonický procesný stupeň s ovládacími prvkami Frequency and Intensity a prepínateľným cievkovým filtrom (LC) ako aj kompresorom.
Stupeň prepínateľnej elektrónky je skonštruovaný z troch elektrónok: prvá, ľavá a pravá prechádzajú ich výstupnou elektrónkou kanálu, potom kanály prechádzajú spoločne cez tretiu elektrónku ako stereofónny signál.
Ako malú pochúťku ponúka Tube Vitalizer obmedzovač skratu. To obmedzuje úroveň podľa charakteristickej krivky naladenej na elektrónky a poskytuje signálu zvukový efekt podobný efektu nasýtenia analógových páskových strojov.
Odmaskovanie
Kľúčovou vlastnosťou Vitalizéra je demaskovanie superponovaných zvukových komponentov. Vitalizer tým dáva do súvislosti čas vnímania frekvencie s jeho amplitúdou. Vďaka minimálnemu časovému posunu hlasných frekvencií sú tichšie predtým superponované zvukové zložky „maskované" a stávajú sa tak počuteľnými.
Adaptácia na krivky rovnakej hlasitosti
Nelineárnu citlivosť ľudského sluchu popisujú už v 30. rokoch 20. storočia „Fletcher-Munsonove krivky".
Tieto „krivky rovnakej hlasitosti" (dnes definované v norme ISO 226: 2003) ilustrujú rovnaké vnímanie hlasitosti ako miery hladiny akustického tlaku vo frekvenčnom spektre, pre ktoré poslucháč vníma stálu hlasitosť, ak je prezentovaný čisto stabilne. tónov.
Vitalizer prispôsobuje frekvenčné spektrum krivkám rovnakej hlasitosti, čo zlepšuje najmä vnímanie hlasitosti.
Žiadne komentáre
Žiadne komentáre
1955 €
1629,17 € bez DPH
Nový komentár